Algemene Voorwaarden RJHosting
Laatste versie wijziging 08-09-2026
De algemene voorwaarden van RJHosting, verder te noemen “leverancier”.
Op deze algemene voorwaarden is Nederlands recht van toepassing.
- Toepasselijkheid algemene voorwaarden
1.1 Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing op alle aanbiedingen, offertes, opdrachten en overeenkomsten waarbij leverancier goederen en/of diensten van welke aard en onder welke benaming dan ook aan cliënt levert.
1.2 Afwijkingen van en aanvullingen op deze algemene voorwaarden zijn uitsluitend geldig indien deze schriftelijk tussen leverancier en cliënt zijn overeengekomen.
1.3 De toepasselijkheid van inkoopvoorwaarden of andere algemene voorwaarden van cliënt wordt uitdrukkelijk van de hand gewezen.
1.4 Indien bepalingen uit een schriftelijke overeenkomst, offerte of opdrachtbevestiging afwijken van deze algemene voorwaarden, prevaleren de bepalingen uit die overeenkomst, offerte of opdrachtbevestiging.
1.5 Onder schriftelijk wordt mede verstaan communicatie per e-mail en communicatie via een door leverancier beschikbaar gestelde digitale klantomgeving.
1.6 Voor zover een bepaling uit deze algemene voorwaarden in een concreet geval in strijd is met dwingend recht, blijft de betreffende wettelijke bepaling van toepassing en blijven de overige bepalingen uit deze algemene voorwaarden onverminderd van kracht.
1.7 Deze algemene voorwaarden zijn uitsluitend van toepassing op overeenkomsten met cliënten die handelen in de uitoefening van een beroep of bedrijf.
Leverancier sluit op basis van deze algemene voorwaarden geen overeenkomsten met consumenten.
- Offertes en overeenkomsten
2.1 Alle offertes en aanbiedingen van leverancier zijn vrijblijvend, tenzij uitdrukkelijk schriftelijk anders is vermeld.
2.2 Cliënt staat in voor de juistheid, volledigheid en tijdige verstrekking van alle gegevens die door of namens cliënt aan leverancier worden verstrekt.
Leverancier mag bij de uitvoering van de overeenkomst uitgaan van de juistheid en volledigheid van deze gegevens.
2.3 Cliënt staat ervoor in dat degene die namens cliënt een bestelling, opdracht, wijziging of andere handeling verricht daartoe bevoegd is.
Opdrachten die worden verstrekt met gebruikmaking van de bij leverancier bekende contactgegevens, accounts of toegangsmiddelen van cliënt mogen door leverancier worden beschouwd als bevoegd verstrekte opdrachten.
2.4 Een overeenkomst komt tot stand zodra leverancier de opdracht schriftelijk heeft bevestigd of met instemming van cliënt met de uitvoering daarvan is begonnen.
- Overeenkomsten, looptijd en opzegging
3.1 Doorlopende overeenkomsten voor hosting, domeinnamen en andere periodieke diensten worden aangegaan voor de in de overeenkomst, offerte, bestelling of opdrachtbevestiging vermelde contractperiode.
Indien voor een doorlopende dienst geen contractperiode is vermeld, bedraagt de oorspronkelijke contractperiode twaalf maanden.
Eenmalige opdrachten of werkzaamheden gelden niet als doorlopende overeenkomsten en eindigen nadat de overeengekomen werkzaamheden zijn uitgevoerd, tenzij schriftelijk anders is overeengekomen.
3.2 De duur van een doorlopende overeenkomst wordt telkens stilzwijgend verlengd met een periode gelijk aan de oorspronkelijke contractperiode, tenzij cliënt of leverancier de overeenkomst schriftelijk beëindigt met inachtneming van een opzegtermijn van twee maanden vóór het einde van de lopende contractperiode.
3.3 Leverancier bevestigt een ontvangen opzegging per e-mail, per post en/of via de klantomgeving.
Een opzegging heeft slechts werking indien deze leverancier tijdig heeft bereikt. Op cliënt rust het bewijs dat de opzegging leverancier tijdig heeft bereikt.
Indien cliënt geen bevestiging van leverancier ontvangt, dient cliënt hierover onverwijld contact op te nemen met leverancier.
Indien cliënt een domeinnaam bij leverancier wegverhuist naar een andere provider, wordt deze verhuizing tevens aangemerkt als opzegging van de aan deze domeinnaam gekoppelde diensten bij leverancier, voor zover deze diensten specifiek voor die domeinnaam worden geleverd.
Voor deze opzegging blijft de opzegtermijn als bedoeld in artikel 3.2 van toepassing.
De domeinnaamdiensten eindigen feitelijk op de dag waarop de domeinnaam daadwerkelijk naar de andere provider is verhuisd.
Hostingdiensten, e-maildiensten en overige aan de domeinnaam gekoppelde diensten eindigen tegen de contractuele einddatum die volgt uit artikel 3.2, tenzij schriftelijk anders is overeengekomen.
Indien de domeinnaam wordt verhuisd nadat de uiterste opzegdatum voor de lopende contractperiode is verstreken, wordt de overeenkomst overeenkomstig artikel 3.2 verlengd en blijven de daaruit voortvloeiende betalingsverplichtingen bestaan.
Het feit dat een dienst door de verhuizing technisch niet meer of slechts gedeeltelijk kan worden gebruikt, ontslaat cliënt niet van betalingsverplichtingen die voortvloeien uit de toepasselijke contractperiode.
3.4 Hostingdiensten en domeinnaamdiensten worden automatisch verlengd overeenkomstig de overeengekomen contractperiode, tenzij tijdig is opgezegd of schriftelijk anders is overeengekomen.
3.5 Een opzegging van één dienst leidt niet automatisch tot beëindiging van andere diensten van cliënt, tenzij deze diensten onlosmakelijk aan de opgezegde dienst zijn gekoppeld, de opzegging op grond van artikel 3.3 tevens betrekking heeft op deze diensten of schriftelijk anders is overeengekomen.
- Prijzen
4.1 Alle door leverancier genoemde prijzen zijn exclusief btw, tenzij uitdrukkelijk anders is vermeld.
4.2 Alle prijzen worden weergegeven en gefactureerd in euro’s, tenzij schriftelijk anders is overeengekomen.
4.3 De overeengekomen prijs geldt voor de betreffende contractperiode, behoudens het bepaalde in artikel 4.4.
Leverancier is gerechtigd prijzen voor een volgende contractperiode te wijzigen.
Een prijswijziging voor een volgende contractperiode wordt uiterlijk drie maanden vóór verlenging bekendgemaakt, tenzij de wijziging het gevolg is van belastingen, heffingen, tarieven van registries, registrars, datacenters, licentieleveranciers, netwerkleveranciers of andere externe kosten waarop leverancier geen directe invloed heeft.
4.4 In afwijking van artikel 4.3 is leverancier gerechtigd verhogingen van belastingen, heffingen en kosten van registries, registrars, datacenters, licentieleveranciers, netwerkleveranciers, overheden of andere voor de dienstverlening noodzakelijke derden gedurende een lopende contractperiode aan cliënt door te berekenen.
Leverancier is niet gehouden een dergelijke externe kostenverhoging zelf voor haar rekening te nemen.
- Betalingen
5.1 Alle betalingen dienen in euro’s te worden voldaan.
5.2 Facturen dienen binnen veertien dagen na factuurdatum volledig te zijn voldaan, tenzij schriftelijk een andere betalingstermijn is overeengekomen.
5.3 Indien cliënt niet tijdig betaalt, is leverancier gerechtigd de dienstverlening geheel of gedeeltelijk op te schorten of ontoegankelijk te maken totdat volledige betaling heeft plaatsgevonden.
Leverancier is niet aansprakelijk voor schade, verlies van gegevens, omzetverlies, onbereikbaarheid of andere gevolgen die uit een dergelijke opschorting voortvloeien, voor zover wettelijk toegestaan.
5.4 Alle kosten die leverancier moet maken als gevolg van niet tijdige of onvolledige betaling door cliënt komen voor rekening van cliënt.
Hieronder vallen tevens redelijke buitengerechtelijke incassokosten en kosten van ingeschakelde derden.
5.5 Indien een vordering voor incasso uit handen is gegeven, kan leverancier verlangen dat verdere communicatie en betaling met betrekking tot die vordering via de betreffende incassopartij verloopt.
5.6 Cliënt blijft te allen tijde reeds gemaakte kosten voor domeinregistraties, domeinverlengingen, verhuizingen, licenties, werkzaamheden en andere reeds bestelde of uitgevoerde diensten verschuldigd.
Dit geldt eveneens indien een overeenkomst of opdracht voortijdig wordt beëindigd.
5.7 Indien cliënt niet tijdig aan de betalingsverplichtingen voldoet, is cliënt vanaf de vervaldatum de wettelijke handelsrente verschuldigd.
5.8 Voor zover wettelijk toegestaan worden door leverancier geen restituties gedaan op reeds betaalde bedragen.
Dit geldt onder andere bij opzegging door cliënt, voortijdige beëindiging door cliënt, niet-gebruik van diensten, verhuizing van een domeinnaam, wijziging van provider, opschorting wegens een aan cliënt toe te rekenen omstandigheid of beëindiging wegens een tekortkoming van cliënt.
Restitutie vindt uitsluitend plaats indien leverancier daar uitdrukkelijk schriftelijk mee instemt of indien leverancier daartoe op grond van dwingend recht verplicht is.
5.9 Opschorting, beperking, feitelijke onbruikbaarheid of beëindiging van diensten wegens een betalingsachterstand, tekortkoming of andere aan cliënt toe te rekenen omstandigheid ontslaat cliënt niet van betalingsverplichtingen die reeds zijn ontstaan of betrekking hebben op de toepasselijke contractperiode.
5.10 Indien leverancier een overeenkomst wegens een aan cliënt toe te rekenen tekortkoming voortijdig beëindigt, blijven reeds verschuldigde bedragen volledig opeisbaar.
Daarnaast behoudt leverancier het recht vergoeding te verlangen van de schade die door de voortijdige beëindiging ontstaat, waaronder voor zover wettelijk toegestaan de vergoedingen die cliënt gedurende het resterende gedeelte van de toepasselijke contractperiode verschuldigd zou zijn geweest.
- Fair Use Policy
6.1 Voor diensten waarvoor geen vaste gebruikslimiet is overeengekomen kan leverancier een Fair Use Policy toepassen.
6.2 Indien het gebruik van cliënt naar het oordeel van leverancier buitenproportioneel is, een onevenredige belasting voor systemen veroorzaakt of nadelige gevolgen heeft voor leverancier of andere cliënten, kan leverancier cliënt verzoeken het gebruik aan te passen.
6.3 Indien cliënt het gebruik niet binnen een door leverancier gestelde redelijke termijn aanpast, is leverancier gerechtigd de dienstverlening te beperken, op te schorten of cliënt te verplichten over te stappen naar een passende dienst.
6.4 Indien direct ingrijpen noodzakelijk is voor de beschikbaarheid, stabiliteit of veiligheid van systemen, is leverancier gerechtigd onmiddellijk maatregelen te nemen.
- Beschikbaarheid en onderhoud
7.1 Leverancier spant zich in om de overeengekomen diensten zo goed mogelijk beschikbaar te houden.
Tenzij schriftelijk uitdrukkelijk een beschikbaarheidsgarantie of Service Level Agreement is overeengekomen, wordt geen specifieke uptime of beschikbaarheid gegarandeerd.
7.2 Leverancier is gerechtigd systemen tijdelijk buiten gebruik te stellen of de toegang daartoe te beperken voor onderhoud, aanpassingen, beveiliging, herstelwerkzaamheden of andere technische werkzaamheden.
7.3 Leverancier probeert gepland onderhoud waar redelijk mogelijk vooraf bekend te maken.
Bij urgente onderhouds- of beveiligingswerkzaamheden kan leverancier zonder voorafgaande aankondiging handelen.
7.4 Leverancier is niet aansprakelijk voor schade die voortvloeit uit onderhoud, storingen, uitval of verminderde bereikbaarheid, behoudens voor zover aansprakelijkheid op grond van dwingend recht niet kan worden uitgesloten.
7.5 Leverancier is voor de uitvoering van haar diensten mede afhankelijk van derden, waaronder netwerkleveranciers, datacenters, registries, registrars, internetproviders, softwareleveranciers en andere technische dienstverleners.
Storingen of tekortkomingen van dergelijke derden gelden niet als een tekortkoming van leverancier voor zover leverancier daarop geen directe invloed heeft.
- Hosting, domeinverhuizing en e-mail
8.1 Leverancier levert de hostingdiensten die met cliënt zijn overeengekomen.
8.2 Op de dienstverlening zijn de technische en functionele grenzen van de overeengekomen dienst van toepassing.
Indien cliënt deze grenzen overschrijdt of een onevenredige belasting veroorzaakt, is leverancier gerechtigd cliënt te verzoeken het gebruik aan te passen of een passende andere dienst af te nemen.
8.3 Domeinverhuizing naar leverancier
Bij een verhuizing van een domeinnaam naar leverancier worden bestaande mailboxen, e-mailberichten, instellingen, hostingdiensten, websites, bestanden en overige diensten of gegevens van de huidige provider niet automatisch overgenomen.
Cliënt is zelf verantwoordelijk voor het tijdig inventariseren en volledig en correct doorgeven van alle gegevens die voor of na de verhuizing noodzakelijk zijn.
8.4 Aanmaken van e-mailadressen
Cliënt dient vóór uitvoering van de domeinverhuizing volledig en correct door te geven welke e-mailadressen door leverancier moeten worden aangemaakt.
E-mailadressen die niet, niet tijdig, onjuist of onvolledig door cliënt zijn doorgegeven, worden niet automatisch aangemaakt.
Leverancier is niet aansprakelijk voor het ontbreken of niet functioneren van e-mailadressen indien de daarvoor noodzakelijke informatie niet tijdig, juist en volledig door cliënt is aangeleverd.
8.5 Eigen back-up van e-mail
Indien cliënt ervoor kiest zelf een back-up van bestaande e-mail te verzorgen, is cliënt volledig verantwoordelijk voor het tijdig maken, controleren en bewaren van een volledige en bruikbare back-up.
Leverancier is niet verantwoordelijk of aansprakelijk voor verlies, beschadiging, onvolledigheid of het ontbreken van e-mail wanneer cliënt ervoor heeft gekozen zelf voor de back-up zorg te dragen.
8.6 Back-up van e-mail door leverancier
Cliënt kan leverancier afzonderlijk opdracht geven bestaande e-mail voorafgaand aan een domeinverhuizing te proberen veilig te stellen.
Deze dienst heeft uitsluitend betrekking op e-mail.
Andere gegevens en diensten maken geen onderdeel uit van deze e-mailback-up, tenzij schriftelijk anders is overeengekomen.
Cliënt dient hiervoor juiste, volledige en werkende toegangsgegevens aan te leveren en staat ervoor in dat cliënt gerechtigd is leverancier toegang te verschaffen tot de betreffende mailboxen.
Leverancier voert de werkzaamheden uit op basis van de door cliënt verstrekte gegevens en is daarbij afhankelijk van onder andere de beschikbaarheid, bereikbaarheid, instellingen, beveiliging en technische mogelijkheden van de huidige provider en andere betrokken derden.
Leverancier garandeert niet dat alle bestaande e-mail technisch bereikbaar, volledig beschikbaar, foutloos kopieerbaar of volledig overdraagbaar is.
Cliënt blijft verantwoordelijk voor het controleren of de e-mail die cliënt wenst te behouden daadwerkelijk en volledig is veiliggesteld.
Leverancier is niet aansprakelijk voor verlies, beschadiging, onvolledigheid of het niet kunnen veiligstellen of overzetten van e-mail indien dit geheel of gedeeltelijk wordt veroorzaakt door omstandigheden bij cliënt, de huidige provider, een derde partij of een technisch systeem waarop leverancier geen directe invloed heeft.
8.7 Diensten bij de huidige provider
Een domeinverhuizing naar leverancier geldt uitsluitend als verhuizing van de betreffende domeinnaam en geldt niet als opzegging of beëindiging van enige overeenkomst, dienst of abonnement dat cliënt bij de huidige provider heeft.
Cliënt is te allen tijde zelf verantwoordelijk voor het tijdig en correct opzeggen of beëindigen van hostingdiensten, e-maildiensten, domeindiensten, abonnementen en overige overeenkomsten bij de huidige provider.
Leverancier verricht geen opzeggingen namens cliënt bij de huidige provider, tenzij dit vooraf uitdrukkelijk schriftelijk is overeengekomen.
Alle kosten, verplichtingen en gevolgen die ontstaan doordat cliënt diensten bij de huidige provider niet, niet tijdig of niet correct heeft beëindigd, komen volledig voor rekening en risico van cliënt.
Het bepaalde in dit artikel staat los van artikel 3.3.
Indien een domeinnaam bij leverancier wordt wegverhuisd, geldt die verhuizing bij leverancier wel als opzegging overeenkomstig artikel 3.3.
8.8 Verantwoordelijkheid voor aangeleverde gegevens
Cliënt staat volledig in voor de juistheid, volledigheid en tijdige aanlevering van e-mailadressen, gebruikersnamen, wachtwoorden, verhuiscodes en overige gegevens die noodzakelijk zijn voor een domeinverhuizing, het aanmaken van e-mailadressen of het uitvoeren van een e-mailback-up.
Leverancier mag bij de uitvoering van de werkzaamheden uitgaan van de juistheid en volledigheid van de door cliënt verstrekte informatie.
Leverancier is niet aansprakelijk voor schade, verlies van gegevens, vertraging, onderbreking van dienstverlening of andere gevolgen die geheel of gedeeltelijk voortvloeien uit onjuiste, onvolledige of niet tijdig verstrekte gegevens, ontbrekende toegang tot systemen van derden of technische beperkingen bij cliënt, de huidige provider of andere derden.
8.9 Ontbrekende gegevens vóór een verhuizing
Leverancier is gerechtigd de uitvoering van een domeinverhuizing uit te stellen indien cliënt noodzakelijke gegevens, keuzes, toegangsgegevens of bevestigingen niet volledig heeft aangeleverd.
Indien cliënt leverancier verzoekt een verhuizing uit te voeren terwijl noodzakelijke gegevens ontbreken of terwijl geen volledige of gecontroleerde back-up beschikbaar is, geschiedt dit volledig voor rekening en risico van cliënt.
Leverancier is niet aansprakelijk voor verlies van e-mail, gegevens, bereikbaarheid of andere gevolgen die hierdoor ontstaan.
8.10 Algemene verantwoordelijkheid voor back-ups
Tenzij schriftelijk uitdrukkelijk een afzonderlijke en doorlopende back-updienst is overeengekomen, is cliënt zelf verantwoordelijk voor het maken, controleren en bewaren van actuele en bruikbare back-ups van gegevens die cliënt niet verloren wil laten gaan.
Een eenmalige e-mailback-up of poging tot het veiligstellen van e-mail als bedoeld in artikel 8.6 geldt niet als een algemene of doorlopende back-updienst.
Eventuele technische back-ups die leverancier maakt voor beheer, herstel, beveiliging of continuïteit gelden niet als garantie dat gegevens van cliënt volledig, actueel of op ieder gewenst moment kunnen worden hersteld.
Het bestaan van een technische back-up ontslaat cliënt niet van de eigen verantwoordelijkheid om belangrijke gegevens zelfstandig veilig te stellen.
8.11 Gegevens na beëindiging
Na beëindiging van een dienst is leverancier gerechtigd de bij die dienst behorende websites, bestanden, databases, mailboxen, e-mail, back-ups, instellingen en overige gegevens te verwijderen.
Cliënt is zelf verantwoordelijk voor het vóór de beëindigingsdatum veiligstellen van gegevens die cliënt wenst te behouden.
Leverancier heeft na beëindiging van een dienst geen verplichting gegevens voor cliënt beschikbaar te houden of te herstellen, tenzij schriftelijk anders is overeengekomen of een wettelijke bewaarplicht van toepassing is.
- Bestanden, software en beveiliging
9.1 Indien via een website, hostingaccount, mailbox, server of andere dienst van cliënt schadelijke, onveilige of ongewenste software wordt gehost, uitgevoerd of verspreid, is leverancier gerechtigd onmiddellijk maatregelen te nemen.
Hieronder valt mede het tijdelijk of permanent blokkeren, isoleren, verwijderen of ontoegankelijk maken van bestanden, websites, accounts of andere diensten.
9.2 Indien een door cliënt gebruikte website, CMS, plug-in, thema, script, applicatie of ander softwaresysteem verouderd, kwetsbaar of onveilig is en daardoor een risico vormt voor leverancier, cliënt, andere cliënten of derden, is leverancier gerechtigd de betreffende dienst tijdelijk of permanent te beperken of buiten gebruik te stellen.
9.3 Alle redelijke kosten die leverancier moet maken als gevolg van malware, misbruik, beveiligingsproblemen, illegale activiteiten of ernstig onveilige software die aan cliënt kan worden toegerekend, kunnen op cliënt worden verhaald.
9.4 Tenzij schriftelijk anders is overeengekomen, is cliënt zelf verantwoordelijk voor het onderhouden, actualiseren, beveiligen en beheren van eigen websites, applicaties, software, plug-ins, thema’s, scripts en toegangsmiddelen.
9.5 Cliënt is verantwoordelijk voor een zorgvuldige beveiliging van wachtwoorden, accounts en andere toegangsmiddelen.
Handelingen die met geldige toegangsmiddelen van cliënt worden uitgevoerd, komen voor rekening en risico van cliënt, tenzij cliënt tijdig aan leverancier heeft gemeld dat deze toegangsmiddelen onbevoegd worden gebruikt.
9.6 Leverancier is niet aansprakelijk voor schade, kosten, gegevensverlies, omzetverlies of andere gevolgen die ontstaan door malware, hacks, misbruik, verouderde software, zwakke wachtwoorden, onbevoegde toegang of andere beveiligingsincidenten die niet rechtstreeks door leverancier zijn veroorzaakt.
- Gebruik van diensten en inhoud
10.1 Cliënt is volledig verantwoordelijk voor alle inhoud, bestanden, gegevens en communicatie die cliënt via de diensten van leverancier opslaat, publiceert, verwerkt of verspreidt.
10.2 Het is niet toegestaan de diensten van leverancier te gebruiken voor activiteiten of inhoud die in strijd zijn met toepasselijke wet- of regelgeving, rechten van derden of die de veiligheid, betrouwbaarheid of reputatie van leverancier of derden kunnen schaden.
10.3 Hieronder valt onder andere, maar niet uitsluitend:
- malware, virussen of andere schadelijke software;
- phishing, spam of misleidende communicatie;
- ongeoorloofde toegang tot computersystemen;
- inbreuk op intellectuele eigendomsrechten;
- illegale of strafbare inhoud;
- activiteiten die storingen, overbelasting of beveiligingsrisico’s veroorzaken.
10.4 Indien leverancier redelijke gronden heeft om aan te nemen dat cliënt in strijd handelt met dit artikel, toepasselijke wetgeving of rechten van derden, is leverancier gerechtigd passende maatregelen te nemen.
Hieronder valt mede het beperken, blokkeren of beëindigen van toegang tot bestanden, websites, mailboxen, accounts of andere diensten.
10.5 Indien direct handelen noodzakelijk is ter voorkoming van schade, beveiligingsincidenten, wettelijke overtredingen of verdere verspreiding van onrechtmatige inhoud, kan leverancier zonder voorafgaande waarschuwing maatregelen nemen.
10.6 Leverancier is niet aansprakelijk voor schade die cliënt lijdt als gevolg van maatregelen die leverancier op redelijke gronden krachtens dit artikel heeft genomen, voor zover wettelijk toegestaan.
10.7 Meldingen over vermeend illegale of onrechtmatige inhoud of misbruik van de diensten kunnen elektronisch bij leverancier worden ingediend via de daarvoor door leverancier beschikbaar gestelde contactmogelijkheid.
10.8 Een melder dient voor zover redelijkerwijs noodzakelijk voldoende informatie te verstrekken om de melding te kunnen beoordelen.
Hieronder kan onder andere vallen een omschrijving van de vermeend illegale of onrechtmatige inhoud, de locatie daarvan, relevante internetadressen of andere identificerende informatie en contactgegevens van de melder.
Leverancier kan aanvullende informatie verlangen indien dit noodzakelijk is om een melding zorgvuldig te kunnen beoordelen.
10.9 Leverancier behandelt meldingen voor zover wettelijk vereist tijdig, zorgvuldig, objectief en op niet-willekeurige wijze.
Leverancier is gerechtigd naar aanleiding van een melding onderzoek te verrichten en passende maatregelen te nemen.
10.10 Indien leverancier naar aanleiding van een melding, wettelijke verplichting of eigen constatering inhoud verwijdert of beperkt, of de toegang tot een dienst beperkt of beëindigt, verstrekt leverancier voor zover wettelijk vereist aan de betrokken partij informatie over de maatregel en de reden daarvan.
10.11 Indien leverancier wettelijk verplicht is informatie of gegevens aan een bevoegde overheidsinstantie, toezichthouder, politie, justitie of andere bevoegde partij te verstrekken, is leverancier gerechtigd aan deze verplichting te voldoen.
10.12 Cliënt vrijwaart leverancier tegen aanspraken van derden die verband houden met door cliënt opgeslagen, gepubliceerde, verzonden of anderszins verwerkte inhoud of met het gebruik van de diensten door cliënt.
- Vertrouwelijkheid en persoonsgegevens
11.1 Leverancier en cliënt behandelen vertrouwelijke informatie die zij in verband met de overeenkomst ontvangen vertrouwelijk.
11.2 Informatie geldt als vertrouwelijk indien dit door één van de partijen is aangegeven of indien uit de aard van de informatie redelijkerwijs voortvloeit dat deze vertrouwelijk is.
11.3 Leverancier is gerechtigd vertrouwelijke informatie te verstrekken indien dit noodzakelijk is voor de uitvoering van de overeenkomst, aan door leverancier ingeschakelde derden of indien leverancier daartoe wettelijk verplicht is.
11.4 Persoonsgegevens worden verwerkt overeenkomstig de toepasselijke privacywetgeving en de privacyverklaring van leverancier.
11.5 Voor zover leverancier bij de uitvoering van de dienstverlening persoonsgegevens verwerkt ten behoeve van cliënt en daarbij als verwerker in de zin van de toepasselijke privacywetgeving optreedt, is op die verwerking de door leverancier beschikbaar gestelde verwerkersovereenkomst van toepassing.
De verwerkersovereenkomst maakt in dat geval onderdeel uit van de overeenkomst tussen leverancier en cliënt.
Cliënt is verantwoordelijk voor het rechtmatig verstrekken en laten verwerken van persoonsgegevens die cliënt via de diensten van leverancier verwerkt.
- Domeinnamen, licenties en rechten
12.1 Een domeinnaam wordt voor zover mogelijk ten behoeve van cliënt geregistreerd.
Cliënt wordt als houder van de domeinnaam geregistreerd indien en voor zover de regels van de betreffende registry dit toestaan.
12.2 Cliënt is verantwoordelijk voor de juistheid en actualiteit van gegevens die noodzakelijk zijn voor registratie, verlenging of verhuizing van een domeinnaam.
12.3 Registratie, verlenging en verhuizing van domeinnamen zijn mede afhankelijk van de voorwaarden, regels, procedures en technische mogelijkheden van de betreffende registry of registrar.
Leverancier kan niet garanderen dat een gewenste domeinnaam daadwerkelijk kan worden geregistreerd, verlengd, hersteld of verhuisd.
12.4 Een domeinnaam wordt niet beschouwd als eigendom van leverancier.
De rechten van cliënt op een domeinnaam worden bepaald door de overeenkomst en de regels van de betreffende registry.
12.5 Indien een domeinnaam na beëindiging niet tijdig wordt verhuisd of verlengd, kan deze afhankelijk van de betreffende extensie worden opgeheven, verwijderd of in quarantaine worden geplaatst.
Leverancier is niet aansprakelijk indien een domeinnaam daarna door een derde wordt geregistreerd.
12.6 Eventuele kosten voor herstel uit quarantaine, bijzondere registratiewerkzaamheden of andere procedures van registries of registrars komen voor rekening van cliënt.
12.7 Software, configuraties, systemen, documentatie, programmatuur, ontwerpen en overige intellectuele eigendomsrechten van leverancier of door leverancier ingeschakelde derden blijven eigendom van de betreffende rechthebbende, tenzij schriftelijk anders is overeengekomen.
- Inschakeling van derden
13.1 Leverancier is gerechtigd derden in te schakelen voor de uitvoering van de overeenkomst.
13.2 Leverancier is voor haar dienstverlening afhankelijk van diverse externe partijen, waaronder registries, registrars, datacenters, netwerkleveranciers, softwareleveranciers en andere dienstverleners.
13.3 Leverancier is niet aansprakelijk voor tekortkomingen, storingen, wijzigingen, beëindigingen, prijswijzigingen of andere handelingen van dergelijke derden voor zover leverancier daarop geen directe invloed heeft.
13.4 Voorwaarden, beperkingen en wijzigingen die door een dergelijke derde noodzakelijkerwijs op de dienstverlening van toepassing zijn, kunnen door leverancier aan cliënt worden doorgegeven.
- Aansprakelijkheid en vrijwaring
14.1 Leverancier is, voor zover wettelijk toegestaan, niet aansprakelijk voor enige schade van cliënt die ontstaat in verband met de uitvoering, het gebruik, de onderbreking of de beëindiging van de diensten, behoudens voor zover in dit artikel uitdrukkelijk anders is bepaald.
14.2 Leverancier is in ieder geval niet aansprakelijk voor indirecte schade of gevolgschade, waaronder mede wordt verstaan:
- verlies van omzet;
- verlies van winst;
- gemiste besparingen;
- bedrijfsstagnatie;
- reputatieschade;
- verlies, beschadiging of verminking van gegevens;
- verlies van e-mail;
- gemiste zakelijke kansen;
- aanspraken van klanten of andere derden van cliënt.
14.3 Leverancier is niet aansprakelijk voor schade die geheel of gedeeltelijk voortvloeit uit:
- handelen of nalaten van cliënt;
- onjuiste of onvolledige informatie van cliënt;
- het ontbreken van een bruikbare back-up;
- software of systemen van cliënt;
- storingen of tekortkomingen bij derden;
- internet- of netwerkstoringen;
- beveiligingsincidenten die niet rechtstreeks aan leverancier kunnen worden toegerekend;
- maatregelen die noodzakelijk zijn voor beveiliging, onderhoud of het voorkomen van misbruik;
- verlies of beëindiging van diensten als gevolg van het niet tijdig betalen door cliënt.
14.4 Indien leverancier ondanks de uitsluitingen in dit artikel aansprakelijk blijkt te zijn voor enige schade, is de totale aansprakelijkheid van leverancier per gebeurtenis beperkt tot het bedrag dat cliënt in de twaalf maanden voorafgaand aan de schadeveroorzakende gebeurtenis daadwerkelijk voor de rechtstreeks betrokken dienst aan leverancier heeft betaald.
Indien de betreffende dienst op het moment van de schadeveroorzakende gebeurtenis korter dan twaalf maanden loopt, wordt uitgegaan van het bedrag dat cliënt gedurende die kortere periode daadwerkelijk voor de betreffende dienst heeft betaald.
Een reeks samenhangende gebeurtenissen wordt daarbij beschouwd als één gebeurtenis.
14.5 Iedere aanspraak van cliënt op schadevergoeding vervalt indien deze niet binnen twaalf maanden nadat cliënt bekend was of redelijkerwijs bekend had kunnen zijn met de schade en de mogelijke aansprakelijkheid van leverancier schriftelijk bij leverancier is gemeld, voor zover een dergelijke contractuele vervaltermijn wettelijk is toegestaan.
14.6 De beperkingen en uitsluitingen van aansprakelijkheid gelden niet voor zover aansprakelijkheid volgens dwingend recht niet rechtsgeldig kan worden uitgesloten of beperkt.
14.7 Cliënt vrijwaart leverancier voor aanspraken, schade, boetes en kosten van derden die voortvloeien uit:
- het gebruik van de diensten door cliënt;
- door cliënt opgeslagen of verspreide gegevens of inhoud;
- handelen of nalaten van cliënt;
- een overtreding van deze algemene voorwaarden door cliënt;
- een overtreding van toepasselijke wet- of regelgeving door cliënt.
- Overmacht
15.1 Leverancier is niet gehouden tot nakoming van enige verplichting indien nakoming geheel of gedeeltelijk wordt verhinderd door een omstandigheid die buiten de redelijke invloedssfeer van leverancier ligt.
15.2 Onder overmacht wordt onder andere verstaan:
- internet- en netwerkstoringen;
- storingen bij datacenters;
- stroomstoringen;
- storingen of maatregelen van registries en registrars;
- DDoS-aanvallen en andere cyberaanvallen;
- storingen bij softwareleveranciers of andere derden;
- overheidsmaatregelen;
- oorlog, terrorisme, maatschappelijke onrust of natuurrampen;
- brand, overstroming of andere calamiteiten;
- uitval van essentiële infrastructuur;
- andere omstandigheden waarop leverancier redelijkerwijs geen invloed kan uitoefenen.
15.3 Tijdens overmacht worden de verplichtingen van leverancier opgeschort voor zover deze door de overmachtsituatie worden getroffen.
15.4 Leverancier is niet aansprakelijk voor schade die als gevolg van overmacht ontstaat.
- Opschorting en beëindiging door leverancier
16.1 Leverancier is gerechtigd de dienstverlening geheel of gedeeltelijk op te schorten indien cliënt een verplichting uit de overeenkomst of deze algemene voorwaarden niet, niet volledig of niet tijdig nakomt.
16.2 Leverancier kan de overeenkomst met onmiddellijke ingang geheel of gedeeltelijk beëindigen indien:
- cliënt ondanks sommatie een wezenlijke verplichting niet nakomt;
- cliënt failliet wordt verklaard;
- surseance van betaling voor cliënt wordt aangevraagd of verleend;
- cliënt de bedrijfsactiviteiten staakt;
- sprake is van fraude, misbruik of illegale activiteiten;
- voortzetting van de dienstverlening een ernstig beveiligingsrisico veroorzaakt;
- leverancier op grond van wetgeving of een bindend bevel verplicht is de dienstverlening te beëindigen.
Indien de aard of ernst van de situatie onmiddellijk ingrijpen rechtvaardigt, is leverancier niet gehouden cliënt voorafgaand aan de opschorting of beëindiging een hersteltermijn te bieden.
16.3 Opschorting of beëindiging door leverancier wegens een tekortkoming of andere aan cliënt toe te rekenen omstandigheid geeft cliënt geen recht op restitutie of schadevergoeding.
Reeds ontstane betalingsverplichtingen blijven volledig van kracht.
16.4 Beëindiging wegens een aan cliënt toe te rekenen tekortkoming laat het recht van leverancier op vergoeding van geleden en nog te lijden schade onverlet.
Hieronder vallen, voor zover wettelijk toegestaan, tevens de vergoedingen die cliënt zonder de voortijdige beëindiging gedurende het resterende gedeelte van de toepasselijke contractperiode verschuldigd zou zijn geweest.
- Wijziging algemene voorwaarden
17.1 Leverancier is gerechtigd deze algemene voorwaarden te wijzigen.
17.2 Gewijzigde algemene voorwaarden kunnen op bestaande overeenkomsten van toepassing worden verklaard voor zover dit rechtsgeldig is overeengekomen, uit de bestaande overeenkomst of toepasselijke algemene voorwaarden voortvloeit of cliënt met de wijziging instemt.
17.3 Wijzigingen kunnen via de website van leverancier, per e-mail, via de klantomgeving of op andere passende elektronische of schriftelijke wijze aan cliënt worden bekendgemaakt.
Indien leverancier gewijzigde algemene voorwaarden op een bestaande overeenkomst van toepassing verklaart, stelt leverancier de gewijzigde voorwaarden of een mogelijkheid om deze voorwaarden duurzaam op te slaan aan cliënt beschikbaar.
17.4 Wijzigingen die noodzakelijk zijn vanwege wetgeving, beveiliging, technische omstandigheden, wijzigingen bij registries, registrars, leveranciers of andere derden of andere zwaarwegende omstandigheden kunnen voor zover wettelijk toegestaan onmiddellijk ingaan.
17.5 Andere materiële wijzigingen worden waar redelijk mogelijk vooraf bekendgemaakt en kunnen uiterlijk vanaf de eerstvolgende verlenging van de overeenkomst van toepassing worden.
17.6 De actuele versie van de algemene voorwaarden is beschikbaar via de website van leverancier.
De versie van de algemene voorwaarden die rechtsgeldig op een overeenkomst van toepassing is verklaard blijft bepalend totdat een nieuwe versie daarvan rechtsgeldig van toepassing wordt.
17.7 Cliënt is verantwoordelijk voor het actueel houden van de bij leverancier bekende contactgegevens, waaronder het e-mailadres waarop mededelingen over de overeenkomst en wijzigingen van voorwaarden kunnen worden ontvangen.
- Slotbepalingen
18.1 Indien één of meer bepalingen uit deze algemene voorwaarden nietig, vernietigbaar of anderszins niet afdwingbaar blijken te zijn, blijven de overige bepalingen volledig van kracht.
De betreffende bepaling wordt in dat geval vervangen door een geldige bepaling die het doel en de strekking van de oorspronkelijke bepaling zoveel mogelijk benadert.
18.2 Het niet of niet onmiddellijk afdwingen van een recht door leverancier betekent niet dat leverancier afstand doet van dat recht.
18.3 Rechten en verplichtingen uit een overeenkomst kunnen door cliënt niet zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van leverancier aan een derde worden overgedragen.
Leverancier is gerechtigd haar rechten en verplichtingen over te dragen in het kader van overdracht van de onderneming of de betreffende bedrijfsactiviteiten.
18.4 Op alle rechtsverhoudingen tussen leverancier en cliënt is uitsluitend Nederlands recht van toepassing.
18.5 Geschillen tussen leverancier en cliënt worden, voor zover wettelijk toegestaan, uitsluitend voorgelegd aan de bevoegde rechter in het arrondissement waar leverancier is gevestigd.
Indien deze forumkeuze in een concreet geval niet rechtsgeldig kan worden ingeroepen, wordt het geschil voorgelegd aan de rechter die volgens de toepasselijke wettelijke regels bevoegd is.
18.6 Deze voorwaarden treden in werking op 08-09-2026 en vervangen vanaf het moment waarop zij rechtsgeldig van toepassing zijn verklaard de eerdere algemene voorwaarden van leverancier.

